×
ÚVOD CENÍK Pokoje Wellness procedury Jezdectví a agroturistika Slevové balíčky Ustájení Salon HOTEL RESTAURACE WELLNESS STÁJE Agroturistika Jezdecká škola Koně naší jezdecké školy Ustájení koně Hubertova jízda REZERVACE Rezervace hotelu a restaurace Rezervace firemních akcí a svateb Rezervace jezdectví KONTAKTY Kontaktní formulář Google mapa Recenze COUNTRY FESTIVAL Country Festival 2021 Country Festival 2019 Country Festival 2018 Country festival 2017 Country festival 2016 Country festival 2015 Country festival 2014 Country festival 2013 Country festival 2012 GALERIE KALENDÁŘ AKCÍ SLEVOVÉ BALÍČKY SVATBY DĚTSKÉ TÁBORY Tábory 2021 O NÁS ESHOP
Česky English Deutch
sedlo opratka
☰ MENU

8.6.2021 - Konečně se k nám dostalo nové Mimořádné opatření vlády, podle kterého budete na letní tábor v ČR potřebovat jedno z následujících:

1) Negativní PCR test - ne starší než 7 dní

2) Negativní Antigenní test z odběrového místa - ne starší než 72 hodin

3) Osvědčení o prodělaném covidu - ne před více než 180 dny

4) Potvrzení o očkování - 22 dní od první dávky

 

TERMÍNY TÁBORŮ 2021

Přihlášky a podmínky ke stažení

TERMÍNY TÁBORŮ 2021

PŘÍMĚSTSKÉ

POBYTOVÉ

LETNÍ PRÁZDNINY

12 - 16.7.

JIŽ OBSAZENÝ!!

 

9 - 13.8.

11 - 16.7.

 
  23 - 27.8.

 8 - 13.8.

JIŽ OBSAZENÝ!!

 
 
 
 
 

 

Bezpečnostní pravidla pro práci u koní – JS Vysoká

1) Při příchodu do jezdeckého areálu je povinností každého ohlásit svůj příchod cvičitelce a  respektovat její pokyny.

2) Při nepřítomnosti cvičitelky je zakázáno vstupovat ke koni do boxu ani s ním jakýmkoliv způsobem manipulovat.

3) Ve stáji a při zacházení s koňmi se chováme klidně – neběháme, nekřičíme, neplašíme koně a nekrmíme pamlsky.

4) Všichni jezdci jsou povinni mít vždy při jízdě na koni přilbu, vhodnou jezdeckou obuv a ochrannou vestu.

5) Při příchodu ke koni ho slyšitelně oslovíme a přistupujeme z jeho levé strany. Při jakékoliv činnosti v boxu bude kůň vždy uvázaný na vodítku.

6) Případné zranění osob, zranění koně či poškození jakékoliv části z výstroje na koně je nutné hlásit vedoucímu.

7) Při jízdě na koni je zakázáno být pod vlivem alkoholu, sedativ či drog a žvýkat žvýkačku. V celém areálu je osobám mladším 18ti let zakázáno kouřit.

8) Je důležité dodržovat pořádek a čistotu – koní, nářadí, stáje a celého areálu JS Vysoká, o.s.

9) Účastník kurzu se vždy chová tak, aby byl důstojným reprezentantem jezdeckého klubu – není vulgární, agresivní apod., je vstřícný k ostatním a svým chováním je vzorem ostatním.

10) Člen klubu nikdy nepomlouvá jiného člena, ale jedná s ním přímo.

11) V rámci výcviku a ošetřování koní dodržujeme bezpečnou vzdálenost při zacházení s koňmi – buď stojíme těsně u koně, nebo tak daleko, abychom nemohli být zasaženi kopyty nebo kousnuti.

12) Čištění a přivazování koně provádět vždy z té strany, kde je minimální nebezpečí přiražení nebo přitisknutí koněm.

13) Koně vodíme na uzdečce nebo na vodící ohlávce s udidlem (vždy po jeho levé straně), jednoho koně vede jeden člověk. Dva koně může vést pouze dospělá osoba, zaměstnaná ve stájích, a to za největší opatrnosti a dodržení ostatních bezpečnostních pokynů. Je důležité se naučit správně vodit a převádět koně. Při vedení koně v zástupu dodržovat rozestup minimálně 3 m. Otěže, opratě, vodící řemen nevláčíme po zemi nebo nemáme omotány kolem ruky nebo těla.

14) K neklidnému nebo podrážděnému koni nevstupujeme do boxu, ani se jinak nepřibližujeme - to mohou pouze pracovníci Farmy Vysoká s důrazem na opatrnost, obezřetnost a bezpečnostní pravidla.


Ošetření dětí se souhlasem rodičů

Od 1. dubna 2012 je účinný zákon o zdravotních službách, na jehož základě zdravotní zařízení začala požadovat písemné souhlasy rodičů dětí, a to prakticky u každého ošetření (kromě případů, kdy jde o tzv. neodkladnou péči). To může být výrazný problém v případech, kdy bude třeba nechat ošetřit nezletilého účastníka sportovní akce (zejména při soustředění, kdy nemusí být jednoduché rodiče sehnat apod.). Z tohoto důvodu je třeba doporučit, aby se organizátoři sportovních akcí (zejména těch dlouhodobějších) vybavili Zmocněním a určením osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách (viz vzor), které by mohlo situaci usnadnit. I když je třeba konstatovat, že nikoli stoprocentně, neboť ohledně výkladu daného zákona panuje řada nejasností a ne každé zdravotnické zařízení bude takové prohlášení považovat za dostatečné.

Vzhledem k tomu, že uvedená právní úprava je problematická z pohledu jak zdravotnických

zařízení, tak i ze strany mnoha organizací (např. Česká rada dětí a mládeže), je již iniciována

novelizace zákona.

Martina Svobodová, JS Vysoká o.s.

Hotel Farma Vysoká v Chrastavě hodnocení