×
REZERVACE ÚVOD CENÍK Wellness procedury Jezdectví a agroturistika Slevové balíčky Ustájení Salon STÁJE Agroturistika Jezdecká škola SVATBY KONTAKTY Kontaktní formulář Google mapa Recenze COUNTRY FESTIVAL Country Festival 2022 HOTEL GALERIE RESTAURACE KALENDÁŘ AKCÍ DĚTSKÉ TÁBORY O NÁS ESHOP
Česky English Deutch
sedlo opratka
☰ MENU

TERMÍNY TÁBORŮ 2022

počet míst je omezen, rezervace-stačí jméno dítěte a věk, co nejdříve zaslat na jsvysoka131@seznam.cz nebo na martina.svobodova@hotelfarmavysoka.cz


* Rozdíl ceny na přistýlce a na lůžku činí 200 Kč, to jest o 200 Kč méně - 6300 Kč.  Nelze předem určit kdo bude s kým a v kolika lůžkovém pokoji, ale lze pouze garantovat vyšší cenou lůžko oproti přistýlce. 

Přihlášky a podmínky ke stažení

TERMÍNY TÁBORŮ 2022

PŘÍMĚSTSKÉ

POBYTOVÉ

LETNÍ PRÁZDNINY

18 - 22.7.

24 - 29.7.

25 - 29.7.

 

 
 8 - 12.8.

 7 - 12.8

 

 

 

 

 

 

 

Bezpečnostní pravidla pro práci u koní – JS Vysoká

1) Při příchodu do jezdeckého areálu je povinností každého ohlásit svůj příchod cvičitelce a  respektovat její pokyny.

2) Při nepřítomnosti cvičitelky je zakázáno vstupovat ke koni do boxu ani s ním jakýmkoliv způsobem manipulovat.

3) Ve stáji a při zacházení s koňmi se chováme klidně – neběháme, nekřičíme, neplašíme koně a nekrmíme pamlsky.

4) Všichni jezdci jsou povinni mít vždy při jízdě na koni přilbu, vhodnou jezdeckou obuv a ochrannou vestu.

5) Při příchodu ke koni ho slyšitelně oslovíme a přistupujeme z jeho levé strany. Při jakékoliv činnosti v boxu bude kůň vždy uvázaný na vodítku.

6) Případné zranění osob, zranění koně či poškození jakékoliv části z výstroje na koně je nutné hlásit vedoucímu.

7) Při jízdě na koni je zakázáno být pod vlivem alkoholu, sedativ či drog a žvýkat žvýkačku. V celém areálu je osobám mladším 18ti let zakázáno kouřit.

8) Je důležité dodržovat pořádek a čistotu – koní, nářadí, stáje a celého areálu JS Vysoká, o.s.

9) Účastník kurzu se vždy chová tak, aby byl důstojným reprezentantem jezdeckého klubu – není vulgární, agresivní apod., je vstřícný k ostatním a svým chováním je vzorem ostatním.

10) Člen klubu nikdy nepomlouvá jiného člena, ale jedná s ním přímo.

11) V rámci výcviku a ošetřování koní dodržujeme bezpečnou vzdálenost při zacházení s koňmi – buď stojíme těsně u koně, nebo tak daleko, abychom nemohli být zasaženi kopyty nebo kousnuti.

12) Čištění a přivazování koně provádět vždy z té strany, kde je minimální nebezpečí přiražení nebo přitisknutí koněm.

13) Koně vodíme na uzdečce nebo na vodící ohlávce s udidlem (vždy po jeho levé straně), jednoho koně vede jeden člověk. Dva koně může vést pouze dospělá osoba, zaměstnaná ve stájích, a to za největší opatrnosti a dodržení ostatních bezpečnostních pokynů. Je důležité se naučit správně vodit a převádět koně. Při vedení koně v zástupu dodržovat rozestup minimálně 3 m. Otěže, opratě, vodící řemen nevláčíme po zemi nebo nemáme omotány kolem ruky nebo těla.

14) K neklidnému nebo podrážděnému koni nevstupujeme do boxu, ani se jinak nepřibližujeme - to mohou pouze pracovníci Farmy Vysoká s důrazem na opatrnost, obezřetnost a bezpečnostní pravidla.


Ošetření dětí se souhlasem rodičů

Od 1. dubna 2012 je účinný zákon o zdravotních službách, na jehož základě zdravotní zařízení začala požadovat písemné souhlasy rodičů dětí, a to prakticky u každého ošetření (kromě případů, kdy jde o tzv. neodkladnou péči). To může být výrazný problém v případech, kdy bude třeba nechat ošetřit nezletilého účastníka sportovní akce (zejména při soustředění, kdy nemusí být jednoduché rodiče sehnat apod.). Z tohoto důvodu je třeba doporučit, aby se organizátoři sportovních akcí (zejména těch dlouhodobějších) vybavili Zmocněním a určením osoby oprávněné dle zákona o zdravotních službách (viz vzor), které by mohlo situaci usnadnit. I když je třeba konstatovat, že nikoli stoprocentně, neboť ohledně výkladu daného zákona panuje řada nejasností a ne každé zdravotnické zařízení bude takové prohlášení považovat za dostatečné.

Vzhledem k tomu, že uvedená právní úprava je problematická z pohledu jak zdravotnických

zařízení, tak i ze strany mnoha organizací (např. Česká rada dětí a mládeže), je již iniciována

novelizace zákona.

Martina Svobodová, JS Vysoká o.s.

Hotel Farma Vysoká v Chrastavě hodnocení