Česky English Deutch
sedlo opratka

Vize

Věříme, že Farma Vysoká dnes mnohým, kteří milují koně a venkov, slouží jako poklidné zázemí pro odpočinek. Stránky jednotlivých členů této dnes již velké rodiny Farmy Vysoká, svědčí o tom, kolik péče, pilnosti, věrnosti a plnosti odhodlání ve svých srdcích, dobrovolně každodenně farmě věnují a podporují nás. Jsme vděčni za to, že i když je to mnohdy velké utrpení bojovat s každodenními starostmi, problémy, nedostatkem času a odpočinku, právě pro ně jsme jako rodina odhodláni kráčet kupředu a nevzdávat se tohoto velkého snu. 

Snad se nám toto velké úsilí jednou šťastně vrátí a budeme si moci říct… „stálo to za to“.

Poděkování

Děkujeme v první řadě manželům Havlíčkovým, že se v nich zrodila tato vize a odvaha něco tak ojedinělého naplánovat a vybudovat.  Velmi děkujeme dvoum lidem, kteří za námi 10 let stáli jako skála, nenápadně, bez uznání, bez touhy po osobním úspěchu a moci. Díky jejich moudrosti, obětavosti a vytrvalosti tu dnes farma stále stojí a funguje - našim milovaným rodičům - tatínkovi Milanu Svobodovi a jeho celoživotní opoře, naší drahé mamince Radmile Svobodové.

Děkujeme také naší nejvěrnější zaměstnankyni, provozní stájí a cvičitelce jezdecké školy Martině Svobodové. V listopadu 2014 s námi oslavila 10 let výročí společné spolupráce. Její oddanost a ochota pracovat nad rámec možného i nemožného je opravdu neuvěřitelná.

Václava Jarošová a Jiří Svoboda s rodinami